How much does it really cost to eat healthily?

Posted by
|

 

How much does it really cost to eat healthily? Can you do it for $1 a meal per person?

An interesting and entertaining documentary which explores these questions and looks at why its so much cheaper to eat processed foods.

 

HURRY, the whole documentary is available to stream for free here but only for another 2 days!.

 

Add a comment

Recent Comments

Follow us

Enter your email address to follow this blog and receive notifications of new posts by email.